PolishEnglishDeutsch
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 •  

  bip

 • urzad woj

 • lubuskie

 • starostwo powiatowe

 • logo EPEV

 • youtube

 • facebookFerie w Trzemesznie Lub.

 mini-DSCN6308Ferie to czas odpoczynku od nauki, czas wolny, który można przeznaczyć na przyjemności. Oczywiście najbardziej wskazany byłby wypoczynek dla dzieci poza miejscem zamieszkania, ale niewiele dzieci z naszej szkoły korzysta z takiej formy wypoczynku. Większość uczniów spędza czas wolny od nauki w domu, często nudząc się. Stąd propozycja zorganizowania ferii zimowych w szkole. Dla wielu dzieci taka propozycja była jedyną formą wspólnej zabawy i wypoczynku.
Takie wspólne gry i zabawy różnego typu, wzbogacają życie dziecka i wszechstronnie wpływają na rozwój jego osobowości. Wyrabiają nie tylko sprawność fizyczną, ale także rozwijają umysł i wzbogacają wiedzę. Biorąc udział w zajęciach zespołowych, dzieci uczą się społecznego współdziałania, a także wytrwałości, zdyscyplinowania i odpowiedzialności. A przede wszystkim zabawa wywołuje uśmiech na twarzach dzieci.
Program ferii zaproponowany przez naszą szkołę jest przeznaczony dla uczniów klas I – VI . Realizowany był w ciągu pierwszego tygodnia ferii zimowych od 30.01.2017 r. do 03.02.2017 r. w godzinach 9:00 – 13:00.
Obejmował on gry i zabawy dydaktyczne, warsztaty plastyczne, zajęcia teatralne, gry i zabawy ekologiczno - ruchowe, zajęcia na świeżym powietrzu, konkursy, indywidualne zajęcia w kącikach zainteresowań.
Program został opracowany, by zapewnić dzieciom wszechstronny rozwój, kształtować u nich nawyk zdrowego i aktywnego spędzania czasu wolnego, a także w celu zagospodarowania ich wolnego czasu w okresie ferii zimowych.
Uczniowie podczas zajęć poznawali gry, zabawy, zajęcia, dzięki którym ciekawie spędzili ferie zimowe i czas wolny, rozwijali swoje zainteresowania, odkrywali talenty i poszerzali swoja wiedzę. Przechodząc do szczegółów to podczas ferii w szkole spotkaliśmy się z harcerzami, który przygotowali dla nas szereg gier i zabaw, uczyliśmy się pływać podczas zajęć na basenie w Międzyrzeczu, wykonywaliśmy ekologiczne dekoracje i zabawki, wystawiliśmy sztukę pt." Czerwony Kapturek".

 Ferie w Trzemesznie Ferie w Trzemesznie

powrót

Dariusz Ejchart burmistrz wita jasne

Welcome to the Sulęcin Municipality website. I wish you pleasant reading and invite you to visit the charming Sulęcin Region.

Mayor of Sulęcin
Dariusz Ejchart

serdecznie witam na stronie internetowej Gminy Sulęcin.

Życzę przyjemnej lektury i zapraszam do odwiedzenia urokliwej Ziemi Sulęcińskiej.