PolishEnglishDeutsch
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 •  

  bip

 • urzad woj

 • lubuskie

 • starostwo powiatowe

 • logo EPEV

 • youtube

 • facebookBiblioteka oczywiście!

2„BIBLIOTEKA OCZYWIŚCIE!” 2017, przyłączyliśmy się do programu!

W dniach 8 – 15 maja 2017 r. odbywa się XIV edycja programu Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem jest podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie edukacji i jakości życia dzieci i dorosłych, a także zwiększenie zainteresowania książką.

W ramach współpracy Szkoły Podstawowej w Wędrzynie z lokalnymi instytucjami, zajmującymi się propagowaniem czytelnictwa i rozwijaniem zainteresowań literackich, przyłączyliśmy się jako szkoła do kilku ich ciekawych propozycji.

Kilkoro uczniów z klasy IV B, V i VI stworzyło własne recenzje przeczytanych książek, biorąc udział w konkursie literackim „Recenzja książki,” zorganizowanym przez pracowników Biblioteki Publicznej w Sulęcinie. Jego rozstrzygnięcie planowane jest podczas obchodów Tygodnia Bibliotek, czekamy na wynik jury. Ta sama biblioteka, zaprosiła ucznia z klasy IV B, Janka Pietrzaka, na wieczór z poezją. Jaś, szkolny mistrz pięknego czytania, zinterpretował wybrany przez siebie utwór z kanonu poezji dziecięcej. Janek tak brawurowo wystąpił przed publicznością, że został wybrany na prowadzącego imprezę konferansjera!

Cała szkolna społeczność przyłączyła się również do ogólnopolskiej akcji „Zaczytani”, mającej sprawić, by książki darowane od serca przez naszych uczniów i ich rodziców, trafiły do dziecięcych szpitali i hospicjów. Zebraliśmy całkiem sporo lektur i „czytadeł” dla dorosłych. Razem z Biblioteką Klubu Wojskowego w Wędrzynie na pewno stworzymy kilka półek z nowymi książkami dla czytelników szpitalnych oddziałów. Udało nam się przez zaledwie kilka dni zgromadzić 176 pozycji dla dzieci i 63 dla dorosłych, co razem daje 239 książek.

8 maja , w Bibliotece Publicznej w Sulęcinie, nasi trzecioklasiści popisywali się w

sztuce pięknego czytania. Spośród pięciorga dzieci, dwoje: Antoni Babiak i Tomek Parszewski zostało laureatami tego konkursu, a wyróżnienie otrzymał D. Preuss.

Korzystając z bogatej oferty Klubu Wojskowego 9 maja uczniowie klas czwartych wzięli udział w projekcie „Poznajmy się bliżej i pojechali do Biblioteki Miejskiej w Międzyrzeczu. Tam, z dużym zainteresowaniem obejrzeli nowoczesne sale biblioteczne, ćwiczyli wyszukiwanie pozycji książkowych za pomocą nowych programów komputerowych i aktywnie uczestniczyli w zawodach leksykalnych, sprawdzając, czy rozumieją trudne słów, nawet te archaiczne. Mottem spotkania w Międzyrzeczu była twórczość Grzegorza Kasdepke, którego książki cieszą się ogromną sympatią wśród najmłodszych czytelników.

Rozmaite działania Klubu Wojskowego, promujące ideę czytelnictwa i bliskich spotkań z książką, były ważną propozycją dla dzieci, mieszkańców Wędrzyna i zarazem naszych uczniów, w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek. Bo przecież warto czytać, nie tylko 20 minut dziennie!

Katarzyna Borowiecka

Biblioteka oczywiście! Biblioteka oczywiście!
Biblioteka oczywiście! Biblioteka oczywiście!
Biblioteka oczywiście! Biblioteka oczywiście!
Biblioteka oczywiście! Biblioteka oczywiście!

powrót

Dariusz Ejchart burmistrz wita jasne

Welcome to the Sulęcin Municipality website. I wish you pleasant reading and invite you to visit the charming Sulęcin Region.

Mayor of Sulęcin
Dariusz Ejchart

serdecznie witam na stronie internetowej Gminy Sulęcin.

Życzę przyjemnej lektury i zapraszam do odwiedzenia urokliwej Ziemi Sulęcińskiej.