PolishEnglishDeutsch
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • .

  BIP v2

 • LUW v3

 • Proeuropa v2

 • lubuskie v2

 • Youtube

 • Facebook

 • powiat v3

 • esesja

 • zwierzeta

 • 2019MTBIntensywny weekend w Sulęcińskim Ośrodku Kultury

PUNKY REGGAE LIVE14.04.2018 / sobota – godz. 18:00 / SULĘCIN
FARBEN LEHRE + GUTEK + the ANALOGS + KUFAJKA RENCISTY

BILETY !!!
45 PLN (przedsprzedaż)
55 PLN (dzień koncertu)

PRZEDSPRZEDAŻ (45 PLN):
* Sekretariat SOK, ul. Moniuszki 1 (08:00-16:00)
* BIBLIOTEKA Publiczna w Sulęcinie, ul. Moniuszki 1
* KUPBILECIK: https://www.kupbilecik.pl/impreza-24784-punky.reggae.live.2018.sulecin.html

UWAGA !!!
Rezerwacja mailowa biletów w cenie 45 PLN jest już uruchomiona i będzie aktywna do dnia koncertu. Trzeba podać imię nazwisko, miasto koncertu i ilość biletów.
adres: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

www.facebook.com/PUNKYREGGAElive (FB PRlive)
______________________________________

Z wyjątkową przyjemnością informujemy, że po kilku latach przerwy na krajową mapę koncertową powraca kultowa trasa PUNKY REGGAE live, której początki sięgają 2004 roku... Tym razem odwiedzimy łącznie 16 klubów w całej Polsce, w okresie od połowy lutego do drugiej połowy kwietnia 2018. W rolach głównych wystąpią: FARBEN LEHRE (pomysłodawca całego przedsięwzięcia) oraz, znany z Indios Bravos, GUTEK w swoim projekcie solowym (wraz z zespołem). Pozostali dwaj wykonawcy the ANALOGS i BIG CYC zagrają równo po połowie trasy (8 miast). Na każdym koncercie, oprócz trzech głównych kapel, na scenie pojawi się czwarta w charakterze gościa/supportu...

Najważniejsza idea przyświecająca trasie PUNKY REGGAE live, którą w jednym ze swoich utworów rzucił niegdyś Bob Marley („Punky Reggae Party"), polega na zamazywaniu sztucznych podziałów, wzajmnym szacunku między artystami i ich pozytywnych relacjach z przybywającą na koncerty publicznością. Jednym słowem MUZYKA powinna łączyć, a nie dzielić, natomiast sama trasa ma charakter otwarty na różne gatunki, jednak bez popadania w irracjonalne skrajności.

PRAWDA, MUZYKA, SZACUNEK czyli PUNKY REGGAE live 2018 nadchodzi...

www.facebook.com/PUNKYREGGAElive (FB PRlive)

FARBEN LEHRE powstało we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu ukazało się 12 płyt studyjnych: „Bez pokory", „My maszyny", „Insekty", „Zdrada", „Atomowe zabawki", „Pozytywka", „Farbenheit", „Snukraina", „Ferajna", „Achtung 2012", „Projekt PUNK", „Trzy dekady", koncertowa kaseta „Samo życie", trzy oficjalne dvd: „Przystanek Woodstock 2006", „Punky Reggae live 2008", „Przystanek Woodstock 2013 – Projekt PUNK" oraz liczne kompilacje.

Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji jak the Exploited, Die Toten Hosen, New Model Army, U.K.Subs, G.B.H., Vibrators czy Dritte Wahl, . W ostatnich 15 latach FL zagrało ponad 1500 koncertów, co sytuuje go w gronie najczęściej koncertujących polskich (i nie tylko) zespołów. Od 2004 roku FARBEN LEHRE był pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej Punky Reggae live, która rokrocznie odwiedzała kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast i teraz, w 2018 roku – po kilka latach przerwy – ponownie powraca na polską mapę koncertową.

Żywiołowe koncerty zawsze grane „na maksa" to bez wątpienia znak rozpoznawczy kapeli z Płocka. Łącznie w samym 2016 roku kapela zagrała w 96 miastach i wciąż aktywnie udziela się na wielu scenach naszego kraju oraz za jego granicami. Muzyka FARBEN LEHRE jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Najważniejsze utwory to „Anioły i demony", „Erato", „Ferajna", „Handel", „Helikoptery", „Judasz", „Matura" , „Spodnie z GS-u" czy „Terrorystan".

GUTEK to jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów na polskiej scenie muzycznej. Znany zarówno z macierzystej formacji Indios Bravos, jak i licznych kolaboracji z legendami z kręgu muzyki Hip Hop, Reggae i Punk Rock. Występuje na scenach klubowych i festiwalowych już od wielu lat. Teraz jednak pojawia się sam i niejako debiutuje w roli kompozytora, autora i lidera projektu. Tym bardziej na czasie staje się obecnie pytanie: "Ciekawe co by zrobił sam?". Odpowiedź na nie już niebawem na debiutanckiej płycie GUTEK oraz na koncertach PUNKY REGGAE live 2018, gdzie artysta zadebiutuje scenicznie, wraz ze swoim zespołem. Uchylając trochę rąbka tajemnicy warto nadmienić, iż GUTEK oprócz premierowych kompozycji zagra również kilka istotnych utworów z repertuaru INDIOS BRAVOS, co niewątpliwie będzie sporą gratką i niespodzianką dla fanów tej popularnej, szczecińskiej formacji. Niwątpliwie to bardzo oczekiwany na polskiej scenie artysta, zatem bez wątpienia...

THE ANALOGS powstali w 1995 roku w Szczecinie i są obecnie jednym z najprężniej działających zespołów polskiej sceny punk rockowej. Na swoim koncie posiadają kilka płyt, zagrali setki koncertów a takie utwory jak „Era Techno", „Pieśń Aniołów" czy „Co Warte Jest Życie" zna każdy fan nie tylko punk rocka. Rok 2015 spędzili bardzo pracowicie, świętując swoje 20 lecie występując ze zdwojoną intensywnością w klubach i na festiwalach na terenie całego kraju. Nie przeszkodziło to THE ANALOGS w nagraniu w tym samym roku kolejnego albumu zatytułowanego „Ostatnia Kołysanka" który wyszedł nakładem Oldschool Records. Przez cały rok 2016 zespół będzie grał koncerty promujące ten materiał z którego utwory „Bezimienna Armia", „Moje Miasto", „Słońce Zachodzi" czy tytułowy „Ostatnia Kołysanka" mają szansę dorównać popularnością wcześniejszym dokonaniom. Poza utworami z nowej płyty publiczność będzie mogła usłyszeć na koncertach najbardziej znane piosenki ze wszystkich wcześniejszych albumów.
Zapraszamy!

Kufajka Rencisty – Zespół pochodzący z Sulęcina obracający się w stylistyce punk / rock / reggae. Od 25 lat na scenie muzycznej (z dłuższymi i krótszymi przerwami) ku uciesze publiczności nie tylko lokalnej. W swoim repertuarze mają utwory autorskie oraz sporą ilość coverów bardziej znanych artystów. Żywiołowość i charyzma wokalisty sprawia, że ich koncerty to niezapomniane przeżycie.

Alicja Krysztofiak: wystawa malarstwa
Punky Reggae Live 2018
Klub u Bulka, ul. Moniuszki 1
69-200 Sulęcin

Aliszja Krysztofiak, a w zasadzie Alicja Krysztofiak – urodziła się 30.08.1981 r, pochodzi z Rokitna. Zdolności manualne odziedziczyła po ojcu, podobnie jak wszystkie jego dzieci. Od zawsze ma wielki talent do malowania – już w szkole podstawowej była namawiana na kształcenie się w tym kierunku, wybrała jednak cięższą, ale bardziej satysfakcjonującą drogę samouka.

Jej ulubiona technika to malowanie akrylem na płótnie. Alicja inspiruje się głównie żywymi kolorami i mieszaną techniką. Najchętniej maluje akty i duże formaty. Od kilku lat zajmuje się również artystycznym malowaniem ścian, pokoi dziecięcych, lokali, salonów itp.

Warto w tym miejscu dodać także, że artystka od udziela się charytatywnie, bowiem ma w sobie ogromne pokłady empatii. Aliszja wielokrotnie wspierała nasz ośrodek kultury, ofiarowując na klubowe licytacje (WOŚP – J&J DAY) swoje ręcznie malowane prace.

Dodatkową frajdą jest dla niej malowanie na starych instrumentach drewnianych, na szkle, na porcelanie, na meblach, na figurkach ogrodowych i w zasadzie na wszystkich przedmiotach, które można pomalować, nadając im drugie życie.
Dodatkowym zajęciem i pasją Alicji jest płaskorzeźba ścienna gipsowa a'la belki drewniane lub imitacje starych cegieł, roślinność.
Malarstwo towarzyszy jej przez całe życie – obecnie nie wyobraża sobie życia bez farb, płótna i pędzli. Daje jej to radość, uspokaja i wprowadza we własny, indywidualny świat, w którym artystka potrafi się odnaleźć, posiadając możliwość przekazu.
Jak sama mówi: „W gruncie rzeczy jestem zdania, że do bycia szczęśliwym człowiekiem wystarczy mieć możliwość robienia tego, co się kocha i możliwość spełniania się w tym. Mam więc nadzieję, że los będzie stawiał na mojej drodze takie możliwości."

Na wystawę prac Aliszji zapraszamy 14 kwietnia. Wydarzenie to odbędzie się w ramach Punky Reggae Live.

Cykl eliminacji powiatowych PRO ARTE

Sulęciński Ośrodek Kultury zaprasza na Lubuski Dziecięcy i Młodzieżowy Festiwal Piosenki. Wydarzenie rozpocznie się od godziny 16:00. Miejsce: Sala Konferencyjna SOK.
Współorganizatorem wydarzenia jest Regionalne Centrum Animacji Kultury.
W sobotę na naszej scenie zaprezentuje się 23 uczestników w czterech kategoriach wiekowych.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej współorganizatora: www.rcak.pl

ABCDWYSTAWA ALISZJA MALUJE

powrót

Dariusz Ejchart burmistrz wita jasne

Welcome to the Sulęcin Municipality website. I wish you pleasant reading and invite you to visit the charming Sulęcin Region.

Mayor of Sulęcin
Dariusz Ejchart

serdecznie witam na stronie internetowej Gminy Sulęcin.

Życzę przyjemnej lektury i zapraszam do odwiedzenia urokliwej Ziemi Sulęcińskiej.