PolishEnglishDeutsch
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 •  

  bip

 • urzad woj

 • lubuskie

 • starostwo powiatowe

 • logo EPEV

 • youtube

 • facebook

 • logo eSesja

 • 2019MTBAkcje na wakacje - półmetek

WAKACJE PLAKAT OGÓLNY1. Akcje na wakacje. Na tropie tajemnic – dzień pierwszy.

Humory dopisywały od samego rana. Po poznaniu swoich imion i zapoznaniu się uczestników zrobiliśmy „notatniki poszukiwaczy tajemnic", które będą potrzebne podczas każdego dnia zajęć.
Pierwsze zadanie, odszyfrowanie tajemnic ukrytych w gazetach, odkodowanie kłódek, którymi były zamknięte pudełka, w których... czekało na uczestników kolejne zadanie ukryte w książkach.

„Śpiewem lato nam umilają.
Teraz w Bibliotece drogę wyznaczają.
Żółte, czerwone, białe i jasnozielone.
Policz, a ilość kroków wskażą Ci one.
Drogę swą rozpocznij od książki na wakacje,
Idź prosto, a spotkają Cię kolejne atrakcje".

Rozwiązanie zagadki skierowało nas do Sali Kinowej, w której Templariusz przekazał kolejne zadanie. Okazało się, że to nie koniec naszej przygody, że kolejne zadanie czeka na nas na boisku do piłki plażowej.

Odkrywcy musieli się wykazać sprytem, logiką, spostrzegawczością i bystrością, aby rozwiązać zadania przygotowane przez Templariusza, chociaż i tak znowu okazało się, że to nie koniec przygody... Jeszcze trzy punkty zadaniowe, aby dotrzeć do celu, aby rozszyfrować wszystkie zagadki, odkryć wszystkie tajemnice, aby zdobyć pierwszą odznakę poszukiwacza tajemnic.

Biblioteka Publiczna i Sulęciński Ośrodek Kultury to miejsca pełne tajemnic, niespodzianek, nieodgadnionych zagadek z którymi mogą poradzić sobie tylko prawdziwi odkrywcy, a tacy właśnie uczestniczyli w naszych zajęciach.

2. Akcje na wakacje – Tajemnice malarzy i ich dzieł

Drugie spotkanie Akcji na Wakacje za nami – „Na Tropie Tajemnic".
Okazuje się, że malarstwo także może skrywać wiele tajemnic, malarze mogą w swoich dziełach ukrywać rzeczy niewidoczne na pierwszy rzut oka gołym okiem, obrazy są dobrym miejscem do ukrycia kolejnych szyfrów, a żeby być dobrym detektywem i obserwatorem potrzebne jest odpowiednie przygotowanie.

Podczas naszego drugiego spotkania działo się dużo – obraz Leonarda da Vinci – Mona Lisa ma więcej twarzy niż mogło nam się wydawać, następnie szukaliśmy informacji kto jest autorem danego obrazu. Potem każdy został malarzem, ale kogo namalował – to okazało się dopiero na koniec. Gdy część z nas malowała, pozostali wcielili się w rolę obserwatorów i detektywów. Ćwiczyliśmy, jak – także przy użyciu odpowiednich rekwizytów – niepostrzeżenie obserwować otoczenie i zwracać uwagę na szczegóły. Udało się!

W grupie dostrzegliśmy wszystkie zmiany w otoczeniu, jakie zaserwowali nam nasi koledzy i koleżanki. Razem zdobyliśmy kolejne sprawności. A odznaki? Żeby je odnaleźć w Sulęcińskim Ośrodku Kultury musieliśmy rozwiązać kolejną zagadkę...

3. Akcje na wakacje – Na tropie tajemnic – Traktem dawnego Sulęcina

Za nami trzecie już spotkanie w ramach tegorocznych Akcji na wakacje - tym razem wybraliśmy się na pieszą wycieczkę traktem dawnego Sulęcina. Wzięliśmy udział w ekscytującej grze terenowej, którą stworzyła Kraina Szlaków Turystycznych.

Gra terenowa to nie tylko świetny pomysł na aktywne spędzenie czasu, ale i możliwość poznania największych tajemnic i zagadek, które kryje nasze piękne miasteczko!
Skupiliśmy się między innymi na zagadkowych kamiennych tablicach przy Domu Joannitów, na postaci Leona Stanisława Pineckiego i jego historii oraz osiągnięciach, na murze obronnym przy ulicy Pineckiego, na dawnej Hidenburgstrasse, zabytkowym neogotyckim kościółku z 1862 roku i wielu innych, równie ciekawych punktach.

Nagrodą po skończonym zadaniu były pyszne i orzeźwiające lody.

4. Akcje na wakacje – Na tropie tajemnic – Zwiedzamy KPP Sulęcin!

Za nami kolejne, czwarte już spotkanie, które odbyło się w ramach tegorocznych Akcji na wakacje. Dzisiaj oglądaliśmy „Alvina i Wiewiórki" – nasza Sala Projekcyjna pękała w szwach, a popcorn smakował najlepiej na świecie.

Następnie udaliśmy się do Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie, gdzie rzecznik prasowy policji – sierż. Klaudia Richter oprowadziła nas po (prawie!) całym budynku. Zwiedziliśmy strzelnicę, dyspozytornię, Niebieski Pokój z lustrem weneckim, część biurową budynku, a nawet cele!

To był bardzo ekscytujący dzień!

Kolejne spotkania odbędą się w dniach 31.07, 02.08, 07.08 oraz 09.08, natomiast 08.08 zapraszamy wszystkich chętnych na ŚWIĘTO PSZCZOŁY!

powrót

Dariusz Ejchart burmistrz wita jasne

Welcome to the Sulęcin Municipality website. I wish you pleasant reading and invite you to visit the charming Sulęcin Region.

Mayor of Sulęcin
Dariusz Ejchart

serdecznie witam na stronie internetowej Gminy Sulęcin.

Życzę przyjemnej lektury i zapraszam do odwiedzenia urokliwej Ziemi Sulęcińskiej.