• Facebook

• powiat v3

• esesja

• zwierzeta

Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w Badmintonie – 6-9 czerwca - Mysłowice

mini-tZawodnicy Sulęcińskiego Klubu Badmintona ,,Badminton4all" bardzo dobrze zaprezentowali się na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików w Badmintonie. Klub reprezentowali: Weronika Aleksandrowicz, Zuzanna Mierzejewska, Sandra Szczerbin oraz Łukasz Chudziński. Trener – Robert Aleksandrowicz.
Do gry przystąpiło 135 zawodników/czek, czyli krajowa czołówka tej kategorii wiekowej. Z zawodników sulęcińskiego klubu najlepiej wypadła para mikstowa Weronika Aleksandrowicz/Łukasz Chudziński. Zagrali w turnieju głównym, pierwszy mecz wygrali bez problemu z para z Bytowa, kolejny mecz stał na bardzo wysokim poziomie wygraliśmy z parą Joanna Kulawiak/Karol Bartosz UKSB Milenium Warszawa/MLKS Solec Kujawski w trzech setach 17:21 23:21 21:16 . W walce o medal musieliśmy uznać wyższość kadrowiczów Piotr Liszka/Anna Czuchra UKS Unia Bieruń pokonując nas 2:0. Medal był blisko, ale ostatecznie Łukasz i Weronika zdobyli rewelacyjne 5 miejsce w Mistrzostwach Polski. W grze pojedynczej rewelacyjnie zagrał Chudziński, grał w turnieju głównym czyli wystartowało najlepszych 32 zawodników z całej Polski. Pierwszą rundę bardzo dobrze rozegrał taktycznie i bez problemy wygrał 2:0, w walce o ćwierćfinał zagrał z rozstawianym numerem 5-8 z Janem Wilczakiem z ABRM Warszawa, po wyrównanej grze musiał uznać wyższość zawodnika z Warszawy i tym samy Łukasz zdobył 9-16 miejsce . Zuzanna Mierzejewska oraz Sandra Szczerbin musiały rozgrywać eliminacje w grze pojedynczej, odnotowały po jednym zwycięstwie i po jednej porażce . Natomiast w grze podwójnej przeżyliśmy sportowy horror, niestety dziewczyny przegrały o awans do głównego turnieju w trzech setach z zawodniczkami BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn -Koźle 15:21 21:17 23;21 .
Weronika Aleksandrowicz SKBBadminton4all w parze z Martyną Tatarek UKS 2 Sobótka zadebiutowały w Mistrzostwach Polski. Pierwszy mecz przeszły jak burza i pokonały zawodniczki z KS Chojnik Jelenia Góra. W kolejnej rundzie trafiły na rozstawiane zawodniczki numer 2 i musiały uznać ich wyższość przegrywając 2:0. Ostatecznie zajęły 9-16 miejsce.

Kolejny raz pokazaliśmy, że było głośno o Sulęcinie w Polsce, nie boimy się grać z najlepszymi w kraju, bierzemy się do jeszcze cięższej pracy. Przed nami wakacje czyli okres zgrupowań, których celem jest przygotowanie zawodników do kolejnego sezonu .Trzymamy mocno kciuki za młodych sulęcińskich badmintonistów - Trener Robert Aleksandrowicz.

Nadesłano przez:

Sulęciński Klub Badmintona
,,Badminton4all"

Mistrzostwa Polski Młodzików w Badminitonie Mistrzostwa Polski Młodzików w Badminitonie