Słoneczna pogoda, miła, przyjazna i wyjątkowa atmosfera sprzyjała organizatorom Festynu Rodzinnego, który 19 lipca odbył się na placu za Wiejskim Domem Kultury w Długoszynie.
Dzięki zaangażowaniu Rady Sołeckiej i sołtysa Rafała Tymkiewicza w festynie uczestniczyły całe rodziny. Od najmłodszych mieszkańców sołectwa po seniorów.
Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, pokazów i zabaw, które cieszyły się frekwencją. Na placu obecne były dmuchane zjeżdżalnie, kolorowe stoiska z animacjami i warkoczykami, planszówki, stoiska z zabawkami, jak również odbyły się konkursy z nagrodami. Pokazy i gry edukacyjne przeprowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji z Sulęcina, Nadleśnictwa Sulęcin, Pogotowia Ratunkowego, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, 15. Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, Straży Ochrony Kolei i strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej z Trzebowa.
Uczestnicy festynu korzystali ze stoisk gastronomicznych, w których mogli zamówić frytki, napoje chłodzące, chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem, pieczonej kiełbaski, cukrową watę, herbatę, kawę i słodkie wypieki.
W festynie uczestniczyli zaproszeni goście: burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart, zastępca burmistrza Iwona Walczak i ksiądz proboszcz Parafii Długoszyn Daniel Dydak.
W galerii fotorelacja z festynu w Długoszynie.